Cestování, nebo kariéra?

Adventure Pursuit | travel without ruining your career

Cestování. Dává nám chuť do života, probouzí naši přirozenou zvídavost a nadšení učit se novým věcem, jak postupně objevujeme nové a nové a vnímáme vše kolem nás očima dítěte. Otvírá nám oči, když vidíme krásy světa a dobrodružství, která na cestách prožíváme – dobrá i špatná – v sobě vždy skrývají nějaká ponaučení.

Pravděpodobně největším strachem, o kterém slýchám od lidí kolem sebe a který jim brání jít is za svým snem a navštívit země, které mají rádi, je KARIÉRA. Jak by potom při pohovorech vysvětlovali čas strávený cestováním ve svých životopisech? Ale to přece záleží od toho, jak ten čas strávíte.

Věřte či ne, cestování není jen o pobytu po hotelech a hostelech, prohlížení památek přes den a návštěvě klubů a barů přes noc. Takovým způsobem by vám pravděpodobně brzo došly peníze. Ale co takhle zkusit žít na druhém konci světa a získat zkušenosti z trochu jiného pohledu? Není to lepší, než být vězněm v rutinním životě, který nesnášíte? A co když vám život nabízí mnohem víc než to a vy jen nemůžete najít tu správnou cestu?

Adventure Pursuit | travel without ruining your career 

Pokud stále přemýšlíte, jak využít svůj čas na cestách, pojďme se podívat na možnosti, které máte …

Naučte se nový jazyk

Buďme upřímní, jazyky se lépe a snadněji učí když musíme komunikovat s rodilými mluvčími, ideálně pokud oni nemluví žádným jiným jazykem. Přirozeně lidská povaha hledat společnost lidí vás donutí s nimi komunikovat a dříve nebo později se jejich jazyk naučit. Pokud to chcete urychlit, můžete třeba najít někoho na takzvaný tandem (učíte svůj jazyk jeden druhého), nebo studovat jazykový kurz. Když se pak vrátíte domů s certifikátem, budete za hvězdu. Znalost několika jazyků vám zaručí, že nezůstanete nezaměstnaní dlouho.

Naučte se další schopnosti

Jedním z nejlepších způsobů, jak cestovat a budovat si oslňující životopis, jsou pravděpodobně stáže (například se studentskou organizací AIESEC, nicméně existuje jich spousta, stačí hledat). Bezpochyby zažijete úžasné dobrodružství tím, že si prožijete každodenní život místního, například v Indii. Zaměstnavatelé v Čechách ocení nejen vaše znalosti mezinárodního trhu, ale pravděpodobně budou také zvědaví dozvědět se více o vašem životě v zahraničí.

Adventure Pursuit | travel without ruining your career
oslavy svátku Holi v Indii

Dobrovolnictví

Stránky jako Workaway, WOOF, Worldpackers, atd. nabízí spoustu nabídek na dobrovolnické práce, stačí si vybrat jednu, kterou nějakým způsobem “prospějeme světu”. Zkuste se pro změnu na chvíli starat o zvířata, lidi, nebo děti, které to potřebují. Některá z těchto zkušeností bude určitě přínosem pro váš životopis, zejména pokud jste lékařem, veterinářem, nebo učitelem. Ale pokud se rozhodnete dobrovolničit v cestovní agentuře, nebo v hostelu a chcete si vybudovat kariéru v turismu, pomozte jim vytvořit webové stránky, nebo zlepšit jejich marketing na sociálních médiích! Taková zkušenost bude také cenným přínosem pro váš životopis.

Zkuste práci online

Některé z vašich dovedností se dají “prodat” na internetu (jako například psaní, fotografie, tvorba webových stránek, překlady …). Proč tedy nezkusit najít si nějakou práci online, zatímco trávíte čas na cestách? Nahlédněte na stránky, jak třeba Upwork, Writerbay, atd. a vydělejte si nějaké peníze na cesty a udržujte si svou kreativitu.

Vytvořte si své stránky, nebo blog

Vaše vlastní profesionálně vyhlížející stránky jsou vizitkou vaší kreativitiy a schopnosti pravidelně publikovat blogové příspěvky. Jejich obsah poukazuje na vaši schopnost psát, zatímco stránky samotné demonstrují další schopnosti, jako je tvorba webu, SEO, management sociálních médií, marketing, atd. Kdo ví, třeba se proslavíte také vašimi úžasnými fotografiemi! 🙂

Pokud si říkáte, jak si vytvořit vlastní stránky, v ideálním případě zdarma, potom mám pro vás dobré zprávy. Můžete si stáhnout můj první eBook, který vás krok za krokem provede tvorbou vašich vlastních stránek, nebo blogu na WordPressu.

Začněte hned teď, vytvořte si blog, přidejte nějaké to představení a určitě už teď máte i nějaké ty úžasné příběhy z vašich předchozích cest, podělte se o ně se světem!

Don't miss the latest adventures!

Sign up for weekly updates and get a free eBook about how to create your own free website in a few simple steps.

Your e-mail is strictly confidential and won't be used to any third party.